G3 klassid käisid sel esmaspäeval, 15. jaanuaril tutvumas Tartu ja selle ülikooliga. Paljud noored on veel täiesti otsustusvõimetud – see on hea võimalus näha teaduskondade asukohti ning teada saada kõikide teaduskondade iseärasused ja tutvustused.

Kella üheteistkümneks saabusid õpilased TÜ Arhiivimajja, kus tegutseb ka Tartu Elektriteater ning asusid vaatama videolavastust Anatoli Tafitšuki juhtimisel, kus kirjeldati hästi ära kõik Ülikooli plussid ning kõik teaduskonnad. Pärast seda oli õpilastel aega lõunat süüa ning näha Tartu linna.

Uuesti koguneti Jakobi tänavale filosoofia teaduskonda, et saada osa sisseastumise infotunnist. Õpilased said teada, mida kujutab endast akadeemiline test, kas valida lai või kitsas matemaatikaeksam ning mis hindeid ja eksameid vajavad elualad mida tahetakse õppima tulla.

Liiguti edasi TÜ muuseumisse, mis asub Toomemäel. G3R1 õpilane Maarja oli selle muuseumiga tutvudes eriti õnnelik, kõige rohkem meeldis talle valge saal ja ta lausus, et koliks kasvõi kohe sinna elama.

Edasi jagunesid klassid kaheks erinevaks rühmaks: loodus- ja arstiteadustest huvitatud õpilased ning humanitaar- ja sotsiaalerialadest huvitatud õpilased. Nende erialade kohta tehti eraldi tutvustus ja seletati ära, mis töökohtadel pärast töötada saab või kuidas erinevaid erialasid kombineerida.

Päev lõppes kell neli, seejärel asuti taas Pärnu poole sõitma. Õpilased olid väsinud ent väga rõõmsad. Tartu oli pakkunud häid mõtteid nagu heade mõtete linn ikka.

Järgmisena külastavad G3 klassid veebruari alguses Tallinnat ja TTÜ-d, kus on palju erinevaid pänevaid tehnilisi erialasid. Õpilased ootavad seda külastust väga!

Advertisements