Sel teisipäeval, 6. veebruaril, käisid kõik gümnaasiumi lõpuklassid koolimessil Tallinna Tehnikaülikoolis. See oli järjekordne võimalus kohtuda oma ala tipptegijatega ning tutvuda võimalustega edasiõppimiseks.

Päev algas väljasõiduga kooli eest. Kohale jõudes andis rektor Jaak Aaviksoo üle oma tervitused õpilastele ning Keiu Org andis infotunni. Edasi toimus liikumine Tudengimajja, kus ootas kerge kehakinnitus ning ergutusmäng. Ergutusmänguks oli ette antud kümme küsimust, millele õpilased pidid leidma vastused nii internetist kui ka kooli pealt. Vastused leitud ning aeg oli erialamessiks, kus kõik TTÜ erialade esindajad olid rääkimas enda plussidest ning miinustest, sealhulgas ka Mereakadeemia, Õpilasesindus ja BuildIT. Õpilasesindus andis hea ülevaate erinevatest organisatsioonidest ja korporatsioonidest ning ühingutest, millega liituda, kui käid ülikoolis.

Lõpetuseks jagunesid noored töötubadesse, mille valik oli hea ning lai – elektroenergeetika ja mehhatroonika, tootearendus ja robootika, materjalitehnoloogia, teedeehitus ja geodeesia, äriinfotehnoloogia, avalik haldus ja riigiteadused ning palju-palju muud. Iga õpilane leidis endale sobiva ja nägi, kuidas sel alal õppimine päris-päriselt käib.

16:00 sõideti rõõmsalt Pärnu poole tagasi ning kõik noored olid jälle oma valikutega rohkem sõbrunenud – pilt sai kindlasti rohkem selgemaks või läks pea hoopis veel rohkem sassi nendest headest võimalustest, mis ülikoolidel pakkuda on.

Koidula Press soovib abiturientidele head pead ning otsustusvõimet ja teadmist leidmaks seda, mida nende süda päriselt ihkab.

Advertisements